Ceny skupu aluminium – czy ten metal opłaca się sprzedawać?

Sierpień 24, 2015

Jeśli chodzi o sprzedaż do skupu, aluminium to chyba najpopularniejszy metal – głównie ze względu na puszki, które gromadzone są dzielnie i w sporej ilości przez większość tego typu zbieraczy. Czy jednak jest to metal najbardziej opłacalny? Jaka jest cena aluminium w skupie i co możemy do owego skupu przynieść?

                „ZAPUSZKOWANI”

Jak już zostało wspomniane, ze wszystkich rzeczy wykonanych z aluminium najczęściej trafiają do skupu właśnie puszki! Jakoś już tak utarło się w świadomości ogólnospołecznej, że jak coś ma trafić do skupu to na pewno mogą to być puszki i butelki.

Tymczasem istnieje jeszcze szereg innych rzeczy, które stworzono z aluminium i które wszyscy posiadamy w swoich domach. Zaczynając od folii aluminiowej (tak, tak, ona też jest z metalu…), a kończąc na aluminiowych chłodnicach, blachach, cekinach, żaluzjach, nakrętkach i kablach. Aluminium to srebrzystobiały, lekki, kowalny i odporny na korozję metal, który dzięki wszystkim swoim właściwościom (jest między innymi świetnym przewodnikiem ciepła i elektryczności) znajduje naprawdę szereg zastosowań w każdym domu.

Warto zatem zebrać się w sobie i zabrać do wysprzątania strychu, piwnicy, garażu, czy ogólnie domu lub mieszkania – po co? Aby znaleźć jak najwięcej aluminiowych rzeczy, które będzie można oddać do skupu. Oczywiście, podobne zebranie się w sobie nie jest wcale łatwe – tym bardziej przy obecnie panujących upałach, gdy człowiek myśli tylko o tym, żeby się położyć i nic nie robić – ale czasem warto. A jeśli chodzi o aluminium – to naprawdę warto!

                DLACZEGO WARTO?

Za tonę aluminium otrzymamy obecnie równowartość nieco ponad 6 tysięcy złotych. Minimalna cena skupu wynosi około 5326 złotych, zaś maksymalna cena w skupie przeszło 7230 złotych. I choć nikt nikogo nie zmusza do zebrania całej tony kabli, nakrętek i puszek (ciekawe, ile czasu potrwałaby taka akcja!), to zawsze warto pozbyć się tych, które mamy w domu i po prostu nie wyrzucać (dosłownie!) pieniędzy w błoto, wyrzucając zakupione wcześniej, aluminiowe rzeczy do śmietnika.

Oczywiście, aluminium to nie złoto, chociaż też się błyszczy, ale i tak można dzięki niemu dodać parę złotych do portfela. A jak portfel pusty, to i te kilka złotych się przyda 😉 Tym bardziej, że skup aluminium jest jednym z najbardziej opłacalnych. Za kilogram puszek możemy otrzymać 3 złote, a na przykład za kable z 50% zawartością aluminium 1 złoty i 10 groszy.

Ceny są w miarę stabilne, ale obecnie jest bardzo dobra pora, aby oddać swoje życiowe zbiory aluminium, wygrzebane z zakamarków pudeł i szaf, bowiem miesięczna zmiana ceny była wzrostowa – i to o 6,13%! Dzisiaj metal ten zanotował nieznaczny spadek – a zatem warto go kuć, póki jest gorący!

                DLACZEGO TO NADAL BĘDZIE OPŁACALNE?

Sprzedaż aluminium do skupu będzie się w dalszym ciągu opłacać – nawet mimo wahań w cenie. Z jakiego powodu? Ponieważ jest to metal, który może powstać na dwa sposoby – albo w procesie produkcji z wydobywanych boksytów, albo w trakcie produkcji wtórnej, czyli przy wykorzystaniu istniejącego i już kiedyś użytego złomu aluminiowego.

Pierwszy sposób jest energochłonny i bardzo nieopłacalny – szczególnie w naszym kraju. Chodzi tu głównie o wydobycie boksytów, które na masową skalę występuje w takich państwach jak Australia, Brazylia, czy Jamajka, do których z Polski jest troszkę daleko… Bardziej opłacalne jest przetwarzanie już istniejącego metalu – tym bardziej, że nie traci on swoich właściwości mimo wielokrotnego użycia. A zatem zapotrzebowanie na złom aluminiowy będzie się na pewno utrzymywać J

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl