Czyszczenie garażu – jak to zrobić szybko i bezboleśnie?

Sierpień 10, 2015

Garaż to pomieszczenie teoretycznie służące do trzymania w nim samochodu. Najczęściej jednak staje się swoistym magazynem, do którego wynoszone są wszystkie niepotrzebne rzeczy, z którymi chwilowo nie wiemy co zrobić, więc odwlekamy tę decyzję w czasie. W pewnym momencie nie ma już miejsca na samochód, a stos klamotów rośnie w oczach i sami właściciele zapominają często co tam właściwie wstawili. Właśnie wtedy nadchodzi pora na podjęcie ciężkiej decyzji – garaż należy wysprzątać. Jak to zrobić, by zbytnio się nie narobić i jeszcze zarobić?

                OD CZEGO ZACZĄĆ?

Porządkowanie garażu należy podzielić na kilka etapów. Przede wszystkim, należy pozbyć się ze środka samochodu, ponieważ mógłby zostać uszkodzony przez jakąś spadającą rzecz. Dlatego na czas czyszczenia garażu, najlepiej ustawić go w jakimś innym miejscu na podwórku. Po drugie, warto zwrócić uwagę na pogodę. Zdecydowanie sprzątanie garażu będzie o wiele sprawniej postępować, jeśli na zewnątrz będzie ciepło (ale nie nazbyt upalnie) i nie będzie padać. Wówczas możemy niektóre rzeczy wynieść na zewnątrz, dzięki czemu zyskamy przestrzeń i szybciej wszystko posegregujemy.

Gdy już zapewnimy sobie odpowiednie warunki, należy najpierw skupić się na wszystkim, co drobne. Niestety, nie ma innego sposobu, jak tylko wszystko przejrzeć. Oczywiście, z racji tego, że rzeczy przechowywane w najciemniejszym miejscu garażu zarosły już wieloletnim kurzem, można uznać, że warte są znalezienia się w worku na śmieci bez zbędnego przeglądania. Zawsze jednak trzeba zastanowić się, czy aby za rok lub dwa, szukając jakiegoś ważnego dokumentu, czy części, nie będziemy z wyrzutem i strachem myśleć, czy aby czasem nie kładliśmy tej rzeczy w garażu i teraz przebywa w miejscu niewiadomym – i na pewno nie uda nam się już tej rzeczy odzyskać. Po drugie zaś, nie warto wszystkiego wyrzucać na śmietnik! Dla osób o zacięciu ekologicznym będzie to jasne, a do tej drugiej grupy warto zwrócić się słowami: „Na śmieciach można zarobić!”. Można je oddać do skupu i zawsze nieco na tym zyskać 🙂

                CZYSZCZENIE GARAŻU – SEGREGACJA

Segregację należy zacząć od rzeczy małych. Warto więc mieć przy sobie kilka sporej wielkości siatek, czy pojemników i po prostu osobno wkładać papier (książki, zeszyty, gazety, niepotrzebne dokumenty), osobno plastik, aluminium, szkło i tak dalej. Wszystkie tego typu rzeczy można sprzedać do skupu i zawsze dostać za to parę groszy – a czasem nawet więcej niż parę 🙂

Nie spisujmy na straty również takich przedmiotów, które teoretycznie wydają nam się niepotrzebne i nic nie warte – często w przypadku elektroniki zawsze jakąś działającą część można wyciągnąć ze środka i użyć powtórnie, dlatego zawiezienie ich do fachowca, który takie części znajdzie, będzie w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Kiedy więc w naszym garażu posiadamy jakąkolwiek elektronikę, oddajmy ją do skupu elektroniki – wszystkie przydatne elementy na pewno zostaną wyjęte ze sprzętów i użyte w jakiś inny sposób.

A co w przypadku dużych przedmiotów? Wszak niejeden człowiek ukrył już w swoim garażu niedziałającą pralkę, popsutą lodówkę, czy stary telewizor, który jeszcze działa, zatem został tam umieszczony „na wszelki wypadek” (podobny wypadek nie zdarzył się od 10 lat, ale stary telewizor wciąż pozostaje w gotowości). Jeśli posiadamy przedmioty o dużych gabarytach, nie musimy bynajmniej sami zajmować się ich przewiezieniem – istnieją specjalne firmy, które zrobią to za nas. Wystarczy zadzwonić, powiedzieć, że chcemy oddać do skupu jakiś duży sprzęt, a oni przyjadą, zapłacą, wezmą – i po kłopocie.

—–

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl