Dom na diecie – czyli detoks dla Twojego mieszkania

Październik 9, 2015

Każde mieszkanie – podobnie jak człowiek – potrzebuje czasem odświeżającego detoksu. To czas, podczas którego niewiele będzie się kupować, za to wiele będzie się wyrzucać. Trzeba bowiem usunąć z domu wszystkie te rzeczy, które są zbędne – aby go oczyścić. Jak to zrobić?
SPRZEDAJ, ZAMIAST WYRZUCAĆ
Na wstępie warto zaznaczyć, że wcale nie musimy wyrzucać zbędnych rzeczy na śmietnik. Właśnie to najbardziej przeraża ludzi, którzy patrzą na swoje całkiem dobre, ale jednak nijak niepotrzebne przedmioty i myślą sobie: „O nie, przecież nie wyrzucę tego do kosza!”.
Warto zatem się uspokoić – specjalne firmy, jak wiewiorka.pl, skupują różnego rodzaju elementy – metale, książki, ubrania, zabawki i tym podobne. Za ich oddanie można jeszcze otrzymać pieniądze – choć nie będą one duże (cennik można znaleźć pod adresem: http://wiewiorka.pl/cennik-skupu-surowcow-wtornych-od-wiewiorka-pl/ ), to jednak z pewnością będziemy mniej stratni, niż w przypadku wyrzucenia tych samych rzeczy na śmietnik. A przy okazji ochronimy środowisko lub komuś pomożemy.
DETOKS DLA DOM
Wracając jednak do odchudzania naszego mieszkania, wystarczy ułożyć sobie miesięczny plan sprzątania – podobnie jak układamy czasem plan diety na najbliższy miesiąc, aby zrzucić zbędne kilogramy. W zależności od tego, jak dużo zbędnych rzeczy znajduje się w naszym domu, tym więcej czasu trzeba będzie poświęcić dziennie na sprzątanie jego części. Lepiej jednak ustalić limit 15, 20 lub 30 minut i swoje dzienne obowiązki przeprowadzić sprawnie, zamiast jednego dnia męczyć się 4 smętne godziny, a przez kolejny tydzień zbierać siły na następny taki dzień.
Przygotowaliśmy przykładowy plan sprzątania, który pozwoli dzień po dniu oczyszczać nasz dom z niepotrzebnych przedmiotów, aż uczynimy go pięknym, zadbanym i wysprzątanym. Oto on:
1. Papierkowa robota -> zacznij od sortowania papierów i wyrzucenia wszystkiego, co zbędne.
2. Porządki w szafie -> pozbądź się niepotrzebnych ciuchów, albo po prostu rzeczy na inną porę roku trzymaj zawsze w innym miejscu, na przykład w magazynie.
3. Wreszcie czysta torebka -> wyrzuć z torebki wszystko to, co niepotrzebne – niech wreszcie będzie w niej łatwo cokolwiek znaleźć!
4. Czyszczenie ze środków do czyszczenia -> warto pozbyć się wszystkich niemal pustych butelek lub zlać w jedno środki o takim samym zastosowaniu.
5. Porządki w lodówce i zamrażarce -> usuń wszystkie przeterminowane produkty!
6. Spiżarnia i szafki kuchenne -> Pozbądź się wszystkiego, co jest przeterminowane.
7. DZIEŃ WOLNY!!! -> Tego dnia możesz odpoczywać lub dokończyć wszystkie nieskończone porządki z minionego tygodnia.
8. Szafki kuchenne -> Usuń wszystkie przedmioty kuchenne, które są wybrakowane lub nieużywane.
9. Lekarstwa i artykuły pierwszej pomocy -> Wyrzuć wszystko, co jest przeterminowane, a resztę schowaj poza zasięgiem dzieci.
10. Jadalnia -> Wynieś z niej wszystko, co nie jest związane z jedzeniem.
11. Kącik rozrywki -> Obecnie wszystko można znaleźć w internecie lub zapisać na urządzeniu magazynującym – CD i DVD stały się zbędne…
12. Czasopisma i książki -> Pozbądź się starych numerów i nieczytanych już książek. Jeśli posiadają kod kreskowy, możesz je oddać do http://wiewiorka.pl .
13. Sprzątanie szuflad!
14. KOLEJNY DZIEŃ WOLNY!!! -> Lub też dzień na dokończenie nieskończonych porządków!
15. Biurko -> Usuń z niego zbędne papiery, stare kalendarze i wszystko, co przeszkadza w pracy.
16. Szafki łazienkowe -> Pozbądź się przeterminowanych kosmetyków i pustych butelek.
17. Pościel -> Zostaw tylko tą używaną i dobrą. Stare, dziurawe i brudne wyrzuć.
18. Kosmetyki do makijażu -> Na pewno masz takie, których nie używasz – to czas, by się ich pozbyć!
19. Biżuteria -> Powinna być posortowana, czysta i do pary.
20. Szafa w sypialni -> Przeglądając rzeczy z tej szafy zadaj sobie pytanie, czy kupiłabyś je też dzisiaj. Jeśli nie – czas się ich pozbyć!
21. DZIEŃ WOLNY!!!
22. Skarpety i bielizna -> Skarpety nie mogą mieć dziur, a bielizna musi być czysta i elastyczna. Co nie spełnia tych standardów powinno zostać usunięte.
23. Znaleźć szafkę jedynie na rzeczy nocne –> Jeśli takiej nie mamy, ułóżmy je na górze na półce z bielizną.
24. Szafy dziecięce -> Z czego dziecko już wyrosło? W czym już nie chodzi? Jeśli te rzeczy są jeszcze dobre i ładne, oddaj je do skupu lub przekaż potrzebującym.
25. Zabawki dziecięce -> Wyrzuć to, co już jest popsute i czym dziecko się nie bawi. W tym drugim przypadku zabawki można oddać do skupu lub potrzebującym.
26. Dzień Dumania -> Nad tym, co jeszcze trzeba wyrzucić. Jeśli już to przemyślisz, pozbądź się tego natychmiast!
27. Pralnia -> Stare produkty do prania, zepsute kosze na bieliznę i tak dalej – wszystko to powinno zniknąć!
28. DZIEŃ WOLNY!!! -> Chyba, że czegoś nie skończyłeś…
29. Piwnica -> Ciężko ją posprzątać w jeden dzień, ale na pewno mnóstwo rzeczy zwróci naszą uwagę jako niepotrzebne. Natychmiast je usuńmy!
30. Garaż -> To kopalnia zbędnych rzeczy. Wszystko co nie jest samochodem i narzędziami do jego naprawy powinno zniknąć!
31. Samochód -> Rzeczy z auta posortuj do trzech toreb. W jednej zostaw te, które muszą być stale w aucie, w drugiej te, które powinny wrócić do domu, a w trzeciej te, które trzeba wyrzucić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl