Gdy szafa krzyczy z przepełnienia…

Marzec 17, 2016

Zapewne większość z nas otworzyła któregoś dnia szafę wypełnioną po brzegi ubraniami, aby jedynie stwierdzić, że nie mamy się w co ubrać. Lub też co gorsza, w gąszczu setek rożnych części garderoby nie mogliśmy znaleźć tego czego w danym momencie potrzebowaliśmy. Takie sytuacje zwykle przytrafiają się nam w najmniej oczekiwanym momencie i niestety są rezultatem zbyt rzadkich porządków przeprowadzanych w naszych szafach.

 

Oczywiście sprzątanie nie kojarzy się z czymś szczególnie przyjemnym, biorąc pod uwagę fakt, iż nasz wolny czas spędzimy na przeglądaniu i selekcjonowaniu naszych ubrań. Warto jednak zdobyć się na ten wysiłek, a efekty z pewnością poprawią nam humor na bardzo długi czas. Tym bardziej, że na takich porządkach może skorzystać nie tylko nasza szafa, ale również portfel!  Nieużywane rzeczy mogą bowiem przynieść nam wymierne korzyści finansowe – wystarczy tylko podać je dalej.

 

Co zrobić ze starymi ciuchami?

 

Odzież używaną, której nie potrzebujemy już w swojej garderobie, możemy sprzedać i trochę na tym zarobić. Oczywiście nie zakładamy wysokich zarobków, ale jeśli nasze ciuchy mają skończyć na dnie kosza na śmieci to czy nie lepiej dostać za nie choćby niewielką kwotę?

 

Wiele osób zastanawia się pewnie teraz, gdzie sprzedać wspomniane ubrania? Na myśl przychodzą nam wszelkiego typu portale aukcyjne, jednak zwykle nie chce nam się wykonywać  setek zdjęć i opisywać każdej części garderoby, gdyż pochłania to bardzo dużo czasu. Dlatego też, znacznie lepszym pomysłem wydaje się być skup odzieży używanej, w którym natychmiast otrzymamy wycenę naszych zbiorów, a w naszym portfelu znajdzie się więcej pieniędzy. W większych miastach z pewnością bez problemu znajdziemy tego rodzaju miejsca skupu, dlatego cały proces powinien przebiegać sprawnie, a przewietrzona szafa będzie nam niezmiernie wdzięczna.

 

Co jednak, gdy nie mieszkamy w dużym mieście przepełnionym miejscami skupu odzieży czekającymi na nasze ubrania? Wbrew pozorom nie musimy się tym wcale aż tak bardzo przejmować, bo dzięki takim rozwiązaniom jakie proponuje nam platforma wiewiórka.pl nasze ciuchy odjadą w nieznane same! No może z małą pomocą kuriera 🙂  Najważniejsze jednak, że worki wypełnione nieużywaną przez nas odzieżą znikną z naszego domu, a w zamian za nie na swojej karcie pre-paid zauważymy przypływ gotówki. Pewne jest, że poczujemy ogromną ulgę pozbywając się z szafy starych i zupełnie nam niepotrzebnych „szmatek”. Wystarczy wyobrazić sobie jak wspaniale będzie następnego dnia otworzyć szafę i nie zniknąć pod górą wylewających się z niej rzeczy. Dla takiego czegoś po prostu warto posprzątać!

 

A kiedy już dokonamy rewolucji odzieżowej, warto postawić sobie za cel regularne przeglądanie zawartości naszej garderoby. Trudno jest wyzbyć się naszych przyzwyczajeń, a w szczególności tych mniej pozytywnych, jednak przy odrobinie dobrej woli jest to możliwe. Dobrym pomysłem jest chociażby wcześniejsze ustalenie terminu takiego przeglądu w konkretny dzień każdego miesiąca. Dzięki takiemu grafikowi nasza szafa już nigdy nie zakrzyczy z przepełnienia, a my będziemy bardziej zrelaksowani nie martwiąc się o to.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl