Jak dorobić do pensji? – poradnik „ekologa zbieracza”

Sierpień 3, 2015

Nie ma chyba człowieka, który nie narzekałby na stan swoich finansów. Oczywiście, nie licząc rekinów biznesu i celebrytów – osób, które mają wiele zer na koncie, poprzedzonych stosowną, wysoką liczbą. Choć i oni zapewne narzekają – wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Przeciętny człowiek, z przeciętnymi zarobkami, marzy najczęściej o jakimś sposobie, by dorobić te kilkadziesiąt, czy kilkaset złotych. Jeśli ma zacięcie ekologiczne, trochę siły woli, cierpliwości i duszę zbieracza – jest to możliwe. O co chodzi?

                PRALKI, PUSZKI, STARE CIUSZKI…

Jak wspomniano, trzeba mieć w sobie duszę zbieracza. I to zarówno takiego, który jest w stanie segregować śmieci, a następnie pokusić się o ich samodzielne przetransportowanie do skupu, jak i takiego, który potrafi dzielnie wysprzątać własną piwnicę, pozbywając się z niej wszystkiego, co zbędne (i nie będzie oszukiwał sam siebie, że większość tamtejszych rzeczy zbędna nie jest). Dzięki temu nasze magazyny, butelki po napojach, czy puszki po konserwach będą mogły przeżyć swoje drugie życie i zostać wykorzystane powtórnie – ku chlubie naszej i czystości przyrody.

Co dzielniejsi mogą się też pokusić o wysprzątanie garażu sąsiada, czy osób z rodziny – oni na pewno będą wdzięczni i raczej nie będzie ich interesowało, czy stosy papierów i zepsuta 20 lat wcześniej pralka trafią do skupu, czy nie. W ten sposób można zrobić dobry uczynek, a dodatkowo zarobić kilka złotych.

Na czym się skupić? Posegregować warto wszystko – niemal wszystko można bowiem sprzedać. Mogą to być zarówno ubrania, jak i szkło, plastik, metale kolorowe, czy papier. Szczególną uwagę warto zwrócić na elektronikę i sprzęty o większych gabarytach. Zdarza się bowiem, że w skupie wartość jakiegoś tworzywa liczona jest na kilogramy. A jeśli chodzi o elektronikę, poszczególne elementy różnych sprzętów niekoniecznie muszą być przetapiane – czasem zostaną użyte po raz wtóry. Można zatem sporo na nich zarobić – na przykład za kartę graficzną dostaniemy 16 złotych.

                NATURALNE SUROWCE, KTÓRE PRZYJMIEMY Z OTWARTYM SERCEM

Aby dorobić do pensji, wystarczy po prostu mieć w sobie smykałkę do interesów i wiedzieć, że tak naprawdę w odpowiednim skupie jesteśmy w stanie sprzedać wszystko. Niemal wszystko bowiem można wykorzystać po raz wtóry. Nie wszyscy na przykład wiedzą, że na śmietnik nie muszą – a wręcz nie powinny – trafiać stare buty. Guma bowiem również bardzo się przydaje i może zostać powtórnie wykorzystana.

Z pewnością ciekawostką dla wielu osób będzie fakt, że istnieją miejsca, gdzie można oddawać także i drewno! Wystarczy odnaleźć odpowiednią firmę w Internecie, która zajmuje się jego skupywaniem. Oczywiście – może warto ostrzec – w przekazie tym nie chodzi o to, żeby nagle ludzie zaczęli masowo wyjeżdżać z siekierami do lasu i ciąć co się da, żeby zarobić parę złotych dodatkowego kieszonkowego 😛 Chodzi raczej o zużyte elementy drewniane – ale lepiej te, które nie zostały powleczone impregnatem, ponieważ zmienia on skład chemiczny drewna i nadaje się ono w konsekwencji jedynie do spalenia w odpowiednich piecach. Chodzi raczej na przykład o drewniane palety, które niektórzy mogą posiadać w domu.

Zatem – do dzieła! Porządkowanie strychu, garażu, czy piwnicy nie musi wcale być straszne! A wręcz może być bardzo zyskowne! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl