Jak uporządkować narzędzia w garażu?

Listopad 23, 2015

Garaż nie jest miejscem szczególnie przystosowanym do utrzymywania w nim porządku. Niestety, najczęściej oprócz samochodu znajduje się tam masa innych rzeczy, które koniecznie należało zostawić w domu, natomiast nie wiadomo było (i nadal nie jest wiadomo), co z nimi zrobić i do czego jeszcze się przydadzą. Garaż jest również miejscem, gdzie panowie (a czasem również i panie) zwykle majsterkują. Jak uporządkować narzędzia, aby nareszcie wszystko było na swoim miejscu?

4 ZASADY PORZĄDKOWANIA GARAŻU

Jeśli chcemy, żeby nasz garaż był miejscem uporządkowanym, a jednocześnie takim, gdzie będzie można się skupić nad pracą i gdzie miło będzie przychodzić, koniecznie trzeba wysprzątać go, kierując się czterema poniższymi zasadami:

ZASADA PIERWSZA: Wolnej przestrzeni nigdy za wiele. Szczególnie w małych garażach należy dbać o to, aby przestrzeni było jak najwięcej – inaczej garaż optycznie się zmniejszy. Porządkując narzędzie, znajdźmy dla nich miejsce na ścianach i ułóżmy wszystko w ustawionych na sobie pudłach i szafkach – róbmy wszystko, aby zajęły jak najmniej przestrzeni.

ZASADA DRUGA: Porządek polega na tym, aby łatwo znaleźć to, co jest nam w danej chwili potrzebne. Trzymajmy więc osobno śrubki, osobno nożyczki, osobno gwoździe, osobno młotki, śrubokręty i tak dalej. Jak wspomniano wcześniej, wszystko powinno znaleźć się w pojemnikach lub zawisnąć na ścianie, na specjalnie stworzonej tablicy. Najlepiej też podpisać pudełka. Ułatwi to szybkie znalezienie potrzebnych przedmiotów.

ZASADA TRZECIA: Oprócz tego, aby szybko rzecz znaleźć, w dobrze zorganizowanym garażu trzeba również móc ją szybko odłożyć na swoje miejsce. Inaczej w niedługim czasie zaobserwujemy ponowne pojawienie się bałaganu. Rozmieszczenie wszystkiego musi być zatem na tyle proste, aby znalezienie właściwego miejsca na dany przyrząd nie sprawiało trudności. I przede wszystkim – trzeba korzystać z takiej możliwości. To od nas samych zależy, czy zachowamy porządek.

ZASADA CZWARTA: Garaż musi być reprezentacyjny! Wszak chcemy tam spędzać dużo czasu i powinno nam być miło w nim przebywać? A jeśli zaprosimy znajomego, aby pomajsterkował z nami, chyba nie chcemy wstydzić się wyglądu pomieszczenia? Prócz porządku ważne są kolory – jasne i optymistyczne, które będą sprzyjały pracy i pobudzały kreatywność! Świeże kolory powinny znaleźć się na ścianach i na podłodze!

ZOSTAJE TYLKO TO, CO POTRZEBNE

Podstawowa zasada porządkowania narzędzi jest jednak taka: Zostaje tyko to, co potrzebne. Inaczej mimo najszczerszych chęci pogubimy się w gąszczu wszystkich zbędnych przedmiotów.

Można przygotować składany stół, pudełka na wszystkie małe części, haczyki na wszystkie narzędzia i specjalną tablicę, gdzie to wszystko razem zawiesimy. A jednak jeśli będzie tego zbyt dużo, porządek będzie jedynie pozorny. Dlatego jeśli coś jest stare, krzywe, ledwo działa, albo i tak tego nie używamy – nie bójmy się tego pozbyć.

Po rejestracji na www.wiewiorka.pl można oddać zbędne rzeczy do skupu i otrzymać za to pieniądze. Firma skupuje metalowe przedmioty – z miedzi, mosiądzu, ołowiu, cyny, czy molibdenu. Można przekazać do niej również części komputerowe i akumulatory. Dlatego też wszelkie kable, druty i zbędne narzędzia najlepiej przekazać właśnie tam. A w swoim garażu zrobić wreszcie porządek!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl