Masz w domu zużyty akumulator? Oddaj go do skupu akumulatorów!

Maj 19, 2015

Podczas sprzątania piwnicy czy czyszczenia garażu znajdujemy wiele niepotrzebnych rzeczy, które pozostawiliśmy w tych pomieszczeniach z myślą, że może kiedyś się jeszcze przydadzą. W rzeczywistości jednak nigdy z nich nie skorzystaliśmy, a jedynie zagracają nasz dom. Pytanie tylko, co z nimi zrobić? Często problematyczne jest to, gdzie oddać lub sprzedać zużyte akumulatory. Czy możemy je tak po prostu wyrzucić do kosza?

Akumulator traktowany jak złom

Czy wiecie, że w punktach skupu można oddawać i sprzedawać nie tylko stal, miedź czy aluminium, ale także takie przedmioty jak zużyte akumulatory? Skup akumulatorów może być prowadzony zgodnie z obowiązującym w Polsce stanem prawnym, co potwierdza orzecznictwo Ministerstwa Finansów.
W dokumentacji wydanej przez Ministerstwo Finansów związanej ze złomem akumulatorowym, wydanej 2 maja 2011 roku wskazano, że oficjalnie zużyte lub zniszczone akumulatory wykonane z ołowiu wraz ze swoimi poszczególnymi częściami zaliczane są według Polskich Norm do złomu.
Złom akumulatorowy traktowany jest na równi ze złomem stalowym lub innym. Jeśli więc chcemy wyrzucić na śmieci stary, niewykorzystywany już przez nas akumulator, równie dobrze możemy na nim całkiem nieźle zarobić :).

Co można sprzedać?

Zarówno w punktach stacjonarnych, tradycyjnych, jak i w Internecie prowadzony może być skup złomu akumulatorowego. Skup internetowy pozwala na zapoznanie się z cenami, za jakie będziemy mogli sprzedać nasze stare, zniszczone akumulatory. Poszczególne punkty skupują akumulatory niklowo-kadmowe oraz srebrne.
Te pierwsze są zdecydowanie najczęściej w praktyce stosowane. Akumulatory niklowo-kadmowe wyposażone są w wysokiej jakości elektrody wyprodukowane z wykorzystaniem zasadowego tlenku niklu oraz metalicznego kadmu. Są wykorzystywane w przemyśle i cieszą się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Jest ona współdzielona przez przedstawicieli przemysłu, użytkowników, jak i skupy złomu. Akumulatory niklowo-kadmowe są trwałe i wydajne, nadają się do zastosowania w wielu różnych urządzeniach przenośnych, zwłaszcza starszych. Dlatego wraz z nimi mogą trafiać do śmieci. Zamiast w taki sposób pozbywać się akumulatora, zawsze można go sprzedać lub oddać do skupu w celu utylizacji. Akumulatory niklowo-kadmowe są skupowane w cenie 1,60 zł za kg. Są nieco tańsze od akumulatorów żelowo-ołowianych skupowanych po 1,80 zł za kg.
Być może podczas sprzątania mieszkania znalazłeś akumulatory srebrno-cynkowe. Je również spokojnie będziesz mógł oddać do skupu stacjonarnego lub skupu online i jeszcze na tym zarobić – i to całkiem dużo! Placówki złomowe wykazują wysokie zainteresowanie nabyciem akumulatorów srebrnych. Nie ma przy tym żadnego znaczenia, czy będą one zużyte czy zniszczone, nadające się do utylizacji. W procesie recyklingu produkty te można wykorzystać powtórnie. Akumulatory srebrno-cynkowe są wysoce cenione z uwagi na surowce, jakie w nich zastosowano. Srebro to przecież metal szlachetny. Z tego względu akumulatory srebrne nieużywane są skupowane nawet za 200 zł za kg. Ich sprzedaż może nawet pozwoli na podreperowanie domowego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl