Porządkowanie domu pokój po pokoju

Październik 15, 2015

Porządkowanie domu nie jest przyjemne, ale daje wiele satysfakcji z poprawnie spełnionej pracy i może zredukować nagromadzony stres. Nie tylko dlatego, iż trochę się przy tym zmęczymy i nie będziemy mieli czasu na narzekanie, ale również dlatego, że chaos w domu, to chaos w umyśle, a czysty dom zapewnia spokój. Oto krótki poradnik dotyczący porządkowania domu – pokój po pokoju!

SPRZĄTANIE KUCHNI

Z kuchni warto wymieść wszystko, co zbędne. Bardzo często panuje w niej nieporządek, ponieważ posiadamy zbyt wiele naczyń, zbyt dużo garnków i ciągle dokupujemy jedzenie, które potem miesiącami stoi w szafce lub w zamrażalniku. Posprzątajmy zatem zarówno lodówkę, jak i spiżarnię oraz szafki kuchenne.

Jakiś garnek jest podrapany lub nie ma przykrywki? Nie jest nam już potrzebny. Posiadamy plastikowe kubki i mimo chęci nie użyliśmy ich przez dwa lata – po co je nadal trzymać? W szafce jest stos zbędnych serwetek, a w drugiej kilka przeterminowanych pudełek i puszek z jedzeniem? Oczywiście, że już tego nie zjemy! Dokładnie zastanawiajmy się nad tym, co warto pozostawić. Reszty pozbądźmy się bez sentymentu!

SPRZĄTANIE POKOJU DZIENNEGO I JADALNI

Jadalnia powinna służyć rodzinie do spędzania wspólnie czasu przy jedzeniu. Salon zaś powinien być miejscem reprezentacyjnym, gdzie w każdej chwili można przyprowadzić gości. Jeśli zatem w naszym salonie i jadalni mamy stos niepotrzebnych rzeczy – natychmiast je stamtąd zabierzmy.

Miejscem dziecięcych zabawek jest pokój dziecięcy. Płyty CD i DVD powinny stać obok telewizora, choć zastanówmy się nad ich zatrzymaniem, bowiem wszystko można zgrać na urządzenie magazynujące i będzie zajmowało o wiele mniej miejsca. Czasopisma, gazety, niepotrzebne bibeloty – to nie dodaje uroku żadnemu miejscu! A zatem czas się tego pozbyć!

SPRZĄTANIE SYPIALNI

W sypialniach największą uwagę należy skupić na szafach z ubraniami. To tam jest najwięcej zbędnych rzeczy – kilka par butów, w których już nigdzie się nie pokazujemy, wybrakowana biżuteria, ubrania, w które już się nie mieścimy, albo też te poplamione, dziurawe, niemodne…

Niestety, z tym wszystkim trzeba się zmierzyć. I to zarówno w swojej sypialni, jak i w sypialni swoich dzieci. Ciuszki, z których wyrosły, ubrania w których już nie chodzą – po co trzymać to nadal w szafie? Lepiej spakować do torby i odnieść do skupu – jeśli będą dobre, można na tym zarobić i zrobić miejsce w szafie na nowsze rzeczy. Można je też przekazać innym – sąsiadom, którzy spodziewają się potomka, albo fundacjom.

SPRZĄTANIE ŁAZIENKI

W łazience zwróćmy uwagę na środki czystości oraz kosmetyki – czy naprawdę potrzebujemy ich aż tylu? Które produkty są już przeterminowane, a które pudełka niemal puste? Po co je nadal trzymać?

Większość z nas w łazience trzyma też apteczkę pierwszej pomocy i lekarstwa. Przejrzyjmy je dokładnie – czego brakuje i koniecznie trzeba to dokupić? A co jest przeterminowane lub już się kończy? W apteczce zawsze powinien być porządek a zapasy uzupełnione – to jedyne miejsce, w którym można sobie na nie pozwolić.

SPRZĄTANIE PIWNICY/GARAŻU/STRYCHU

Gdy już uporacie się z nieporządkiem we wszystkich innych pokojach, nadchodzi czas na sprzątanie strychu, piwnicy, czy też garażu. To tam znajduje się najwięcej rzeczy, które gromadzimy, gdy nie wiadomo co z nimi zrobić, a wyrzucić trochę szkoda. Dlatego też sprzątanie może być żmudne i czasochłonne – ale warto!

Zacznijmy od rzeczy małych, potem przekopmy się przez te duże. W takich pomieszczeniach można znaleźć najwięcej skarbów, które oddane do skupu przyniosą nam całkiem niezły zysk i – przede wszystkim – wolną przestrzeń. Stare pralki, nieużywane kable, zepsuty telefon, pudła z książkami – te i wiele innych rzeczy można przekazać do skupu. Kto chciałby się dowiedzieć na ten temat więcej, powinien sprawdzić stronę www.wiewiorka.pl lub też profil firmy na facebooku ( https://www.facebook.com/pl.wiewiorka ). Cennik można odnaleźć pod tym adresem: http://wiewiorka.pl/cennik-skupu-surowcow-wtornych-od-wiewiorka-pl/ .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl