Recykling – czyli jak łatwo zarobić pieniądze?

Czerwiec 11, 2015

Dodatkowa gotówka zawsze się przyda – świetnym sposobem na jej zebranie jest sprzątnięcie garażu/piwnicy/mieszkania i oddanie kilku rzeczy do skupu. Możemy w ten sposób dorobić do pensji i zarobione pieniądze przeznaczyć na przykład na wakacyjną wycieczkę.

O RECYKLINGU

Pod tajemniczo brzmiącym pojęciem „recykling” kryje się cała gama działań, jakie podejmowane są w celu zmniejszenia ilości odpadów na świecie. Mówiąc prościej – poddając wszystko co się da (i co nie jest potrzebne) recyklingowi, zapobiegamy tworzeniu nowych gór śmieci. Większość tworzyw nadaje się do ponownego wykorzystania. Wydobycie części surowców naturalnych – na przykład aluminium – jest zaś kosztowne i nieopłacalne. Łatwiej je przerobić!

Recykling ogranicza zużycie surowców naturalnych i jest jedną z metod ochrony środowiska.

SPOSOBY NA ŁATWY ZAROBEK

Większość z nas – trzeba się do tego otwarcie przyznać – chciałaby więcej zarabiać, ale najlepiej tak, aby minimalnie się przy tym namęczyć;) Okazuje się, że recykling stwarza taką możliwość! Sprzątanie i wyrzucanie śmieci są bowiem naszymi obowiązkami – co prawda nielubianymi, ale koniecznymi, jeśli nie chcemy, by nasze domy zamieniły się w składowisko odpadów, obrosły grzybem i kurzem.

Jak łatwo zarobić pieniądze? Wysprzątać garaż, piwnicę i wszystkie domowe skrytki, a zgromadzone przedmioty oddać do skupu. Zalegający „złom” raczej do niczego się nam już nie przyda – za to przyda się zakładom recyklingowym, które coś z niego jeszcze zrobią.

CO ODDAWAĆ?

Oddawać można niemal wszystko – szkło, plastik, papier, elektronikę i metale. Oczywiście, niektóre przedmioty są lepiej opłacalne, niż inne. Za kilogram plastikowych nakrętek dostaniemy około 50 groszy. Jednak już za elektrośmieci – wielkogabarytowe lub małogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt RTV, teleinformatyczny, czy telekomunikacyjny możemy dostać całkiem sporo.

Poniżej kilka pozycji z cennika:

– procesory ceramiczne Intel 486 / 386 -> 355 złotych za kilogram

– telefony komórkowe (GSM) bez baterii -> 5,10 złotych za kilogram

– dyski twarde w całości, HDD -> 4,20 złotych za kilogram

– pamięci RAM o złotych stykach -> 50 złotych za kilogram

– pamięci RAM o srebrnych stykach -> 14 złotych za kilogram

– płyty z telefonów komórkowych i serwerów -> 19 złotych za kilogram

– kable aluminiowe -> od 10 groszy do 1,10 złotych za kilogram

– oryginalny bizmut -> 35 złotych za kilogram

– oryginalny antymon -> 20 złotych za kilogram

– kable ołowiane -> 6,30 złotych za kilogram

– oryginalna cyna -> 49 złotych za kilogram

– biżuteria z platyny -> 110 złotych za kilogram

– platynowe elektrody pomiarowe -> 95 złotych za kilogram

– srebro (w tym również zniszczona biżuteria) -> około 1500 złotych za kilogram

– złoto (także zniszczona biżuteria) -> od 30 do 133 złotych za gram

– pallad -> 78 złotych za gram

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile cennego surowca odnaleźć można w starym komputerze, pralce, czy popsutych kablach. Zdarza się, że co mniejsze przedmioty po prostu wyrzucamy do śmietnika – kto przechowuje w domu uszkodzoną klawiaturę, myszkę, czy zostawia wszystkie puszki po napojach?

Do skupu można oddać zarówno baterie, elektronikę, zniszczoną biżuterię, niepotrzebne książki, jak i stare ubrania, czy buty – oczywiście, w przypadku tych ostatnich sugestii, wszystko musi być czyste oraz dobrej jakości, jeśli ma zostać przyjęte i znowu trafić do obrotu. Zebranie takich rzeczy jest jednak prostą szansą na łatwy zarobek, a pozbycie się sterty „gratów” będzie przy okazji korzystne dla naszego mieszkania. I portfela;)

—–

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl