Recykling w szkołach – to opłacalne!

Marzec 9, 2016

Wszyscy wiemy jak ważna jest właściwa edukacja w życiu każdego człowieka. To właśnie w szkole często dowiadujemy się jak postępować oraz co robić aby nasz świat był jeszcze lepszy. Poznajemy sposoby, dzięki którym poprzez niewielki wysiłek możemy na przykład zatroszczyć się o nasze środowisko, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne.

 

Recykling, który na szczęście staje się coraz częściej poruszanym tematem, pozwala nam w bardzo łatwy sposób pomóc w prawidłowym oczyszczaniu ziemi z wszelkiego typu odpadów. Rosnąca liczba szkół kładzie nacisk na edukację dzieci w zakresie segregacji surowców  oraz ich ponownego wykorzystania. Teraz jednak, dzięki stronie wiewiórka.pl, szkoły mogą zarabiać na recyklingu, przeznaczając pozyskane w ten sposób pieniądze na dowolny cel.

 

Jak to możliwe?

 

Zarabianie na recyklingu wbrew pozorom nie musi być trudne, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie ze strony wiewiórka.pl. To właśnie tutaj można bowiem właściwie bezproblemowo pozbyć się niepotrzebnych nam rzeczy i otrzymać za to wynagrodzenie. Cały proces jest bardzo prosty, wystarczy tylko się zarejestrować na stronie www, po czym wysłane do nas zostają worki na surowce oraz karta pre-paid, na którą będą przesyłane środki pieniężne. Po napełnieniu worków, wchodzimy na stronę i zamawiamy bezpłatnego kuriera, który zabierze nasze surowce. Kiedy dotrą one do wyspecjalizowanego zakładu przetwarzania są dokładnie sprawdzane, a my otrzymujemy za nie zapłatę, zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie.

 

Jeśli tak łatwo zrobić to jednej osobie, to co dopiero całej szkole?! Istnieje bowiem możliwość zorganizowania takiej zbiórki surowców, w każdej placówce, która zgłosi się do wiewiórka.pl. Z pewnością będzie to świetna zabawa, ale również edukacja dla dzieci, które dowiedzą się czym jest recykling i jakie korzyści może przynosić.  Zebrane w ten sposób środki można przekazać na wybrany przez szkołę cel – m.in  mogą zasilić budżet Komitetu Rodzicielskiego, radiowęzła szkolnego lub też zostać przekazane na potrzeby szkoły takie jak zakup dodatkowego sprzętu.

 

Co zbiera wiewiórka?

 

Do worków przeznaczonych na surowce można wkładać niemalże wszystko to co jest nam zupełnie niepotrzebne, a może zostać jeszcze użyte. Są to zatem przeróżne metale kolorowe, części komputerowe czy też szklane butelki zwrotne. Wartościowe dla recyklingu są jednak również wszelkiego typu tekstylia, czyli po prostu ubrania, które często zalegają na dnie szafy czy też na strychu. Do worków wiewiórki można również wrzucać obuwie i akcesoria, takie jak torebki, czapki, paski czy biżuterię. To co z pewnością najbardziej zainteresuje dzieci to jednak możliwość przekazania do recyklingu książek i zabawek, których często mają bardzo wiele.

 

Warto dokładniej zapoznać się z możliwościami jakie daje szkołom platforma wiewiórka.pl. Oprócz worków, do szkół mogą bowiem zostać dostarczone również kontenery, dzięki którym zbiórka przebiegnie sprawniej, a zebrane surowce nie będą niepotrzebnie zajmowały przestrzeni. Taki recykling, który dodatkowo przynosi zyski to doskonały sposób na zachęcenie najmłodszych do podjęcia działań na rzecz naszego środowiska!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl