Skup gier – czyli dlaczego gier nie warto wyrzucać?

Sierpień 20, 2015

Najpierw wyczekiwane, ubóstwiane, wystane w długiej kolejce w noc premiery, albo też będące wymarzonym prezentem na Gwiazdkę. Gry, od których nie sposób się oderwać! Potem zapomniane, odłożone na półkę, zastąpione czymś nowszym i lepszym. Gry – czy to komputerowe, czy też na konsole – nie mają łatwego żywota. Szczególnie współcześnie, gdy oferta jest szeroka, a rynek po prostu ugina się od tytułów i gdy co jakiś czas wychodzą nowe części tej samej serii. Co zrobić z grami, których już nie używamy? Wynieść na śmietnik? Do piwnicy? Na strych? A może lepiej po prostu oddać do skupu gier? Tak – jest takie miejsce!

                PIWNICE I ICH TAJEMNICE

W nowoczesnym świecie nowocześni ludzie nauczyli się, że jeśli coś się zepsuje, to najlepiej to wyrzucić – przecież można kupić nowe. Nauczyliśmy się również, że rzeczy stare i nieużywane także można wyrzucić na śmietnik – bo przecież możemy kupić nowe; takie, których będziemy używać (przez jakiś czas).

Część osób czuje niejaki sentyment do rzeczy, które choćby przez moment były dla nich ważne i zajmujące. Takie osoby mają z kolei tendencję do wynoszenia przedmiotów – a zatem i gier – na strych, do piwnicy, czy do garażu. Po pewnym czasie w garażu nie ma już miejsca na samochód, a zapuszczenie się na strych z latarką jest jak wejście do Komnaty Tajemnic.

Nie jest chyba konieczne przypominanie o tym, że tak naprawdę wszystkie te zalegające na strychu, czy w piwnicy rzeczy można posegregować i oddać do odpowiednich skupów – i zarobić przy tym nieco pieniędzy. Warto jednak uświadomić wszystkim, że do odpowiedniego skupu można oddać również coś, co z pewnością niewielu może przyjść do głowy – gry!

                SKUP GIER WSZELAKICH

Mowa tu nie tylko o grach planszowych, które raczej można przyporządkować do działu „papier” i ewentualnie oddać do odpowiedniego, zajmującego się tym skupu. Mowa tu także o tych grach, które posiadamy zapisane na płytkach CD lub DVD – takich, które możemy w każdej chwili otworzyć na komputerze. A także o grach na konsole – bez względu na ich rodzaje. Mogą to być zarówno gry na konsolę PS3, PS2, PSP, jak też Xbox 360 i tym podobne rzeczy.

Istnieją specjalne skupy gier – miejsca, gdzie można oddać własne płytki i w ten sposób umożliwić ich odkupienie innym. W takich miejscach można również zakupić używane gry, które ktoś wcześniej sprzedał, bądź też wymienić – a zatem otrzymać za darmo na zasadzie „coś za coś” – swoje gry na gry należące do zasobów firmy.

Czy warto? Żaden zapalony gracz na pewno o to nie zapytaJ Mnóstwo różnych tytułów do wyboru i pewność, że nasza gra – za którą zapłaciliśmy i której co prawda żal się pozbyć, lecz z drugiej strony nie jest nam już zbytnio potrzebna – jeszcze komuś się przyda. A w zamian za nią możemy otrzymać inną – aby zabrała nas do swojego świata na jakiś czas.

Zazwyczaj skup gier zajmuje się również regeneracją płyt. Możemy więc oddać do nich takie, które już trochę nie domagają, ale na wszelki wypadek (ach, to ludzkie zbieractwo!:)) nie wyrzucaliśmy ich, z nadzieją, że kiedyś jeszcze uda się je naprawić. I jest to całkiem prawdopodobne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl