laptop

Skup tabletów, laptopów, smartfonów – co to za miejsce?

Wrzesień 7, 2015
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest

Większość osób zapewne uważa, że jeśli zepsuje im się smartfon, tablet, czy komputer, to już na nic się nie przydadzą. Część nie ma nawet pojęcia, co zrobić z takim uszkodzonym sprzętem – wyrzucić? Trochę szkoda – a zatem wkładają je do szafy, umieszczają w pudle w piwnicy, czy na strychu i po cichutku marzą, że za kilka lat sprzęt elektroniczny samoistnie się naprawi, i zadziała (w końcu uczono nas, aby wierzyć w cuda :)). Jednak jeśli ktoś nie wierzy – to powinien oddać swój tablet do skupu!
MIEJSCE WIECZNEGO SPOCZYNKU ELEKTRONIKI
Gdy komputer się zawiesi, pierwsza pomoc to lekkie uderzenie go ręką – jakimś cudem często ta metoda pomaga! Dopiero, gdy ten tajemniczy i niezawodny sposób zawodzi, zdajemy sobie sprawę, że nasz komputer naprawdę zachorował. Podobnie jest z inną elektroniką – na przykład telefonem, czy tabletem. Gdy coś nie zadziałało, następuje kilka pacnięć dłonią (i rytmiczne odmawianie zaklęcia „nooo!”), a następnie próba jego włączenia i wyłączenia (niezawodny sposób numer 2).
Niestety, czasem naprawdę stało się coś poważnego – naprawa będzie zbyt droga, nie ma części, nawet specjalista nie może już nic zrobić i tak dalej. W sprzętach – jak w ludziach – czasami coś się psuje. Co wtedy z nimi zrobić?
Niektórzy wierzą, że jeśli dadzą im wystarczająco dużo czasu i spokoju, to mechanizm w końcu zaskoczy (być może przemyśli swoje postępowanie i postanowi jednak zadziałać ;)) Co prawda wierzyć zawsze warto, jednak jeśli nie chcemy aby w przyszłości sprzątanie piwnicy, czy garażu było epopeją godną „Iliady”, to warto zawczasu pomyśleć o usuwaniu niepotrzebnych rzeczy i drobiazgów.
Czy zepsuty tablet naprawi się sam? Odpowiedź na to pytanie jest raczej oczywista. Bez względu zaś na to, czy jest zepsuty, uszkodzony z zewnątrz, czy po prostu niepotrzebny – warto raczej oddać go do skupu, niż uczynić go elementem wystroju naszej piwnicy. W skupie bardziej się przyda!
SKUP TABLETÓW – CO TO ZA MIEJSCE?
W podobnych miejscach skupu elektroniki, pracownicy są w stanie od razu wycenić nasz sprzęt – i mogą go od nas odkupić bez względu na to, czy jest sprawny, czy w ogóle nie chce się włączyć, czy upadł i ma zbitą szybkę, czy też wygląda idealnie i mamy nawet ze sobą oryginalne pudełko.
Tablet, czy smartfon zawsze mogą się komuś przydać – albo w całości, albo rozebrane na części, które mogą być wykorzystane powtórnie. Pewne ich elementy mogą również zostać przetopione, a zatem poddane recyklingowi.
Gdzie znajdziemy takie miejsca? Niemal w każdym mieście – to bowiem dobry biznes, a zatem coraz więcej osób decyduje się na założenie podobnych firm. Wystarczy poszukać w internecie, a na pewno coś znajdziemy. A co powinno interesować sprzedającego? Właśnie to, że nawet za uszkodzony sprzęt, który w domu mógłby być jedynie miejscem osadzania się kurzu, w skupie otrzyma jakieś pieniądze. Czy duże? To zależy od tego, czy sprzęt jest w pełni sprawny, czy nie, ile ma lat, jak duże są uszkodzenia i czy nadaje się do rozebrania na części lub ponownej sprzedaży, czy też wyłącznie do utylizacji.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

CALL CENTER : +48 224 289 770

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl

Infolinia czynna:
pn – pt : 08:00 – 20:00
sb – ndz: 10:00 – 18:00