Skup tabletów, laptopów, smartfonów – co to za miejsce?

Wrzesień 7, 2015

Większość osób zapewne uważa, że jeśli zepsuje im się smartfon, tablet, czy komputer, to już na nic się nie przydadzą. Część nie ma nawet pojęcia, co zrobić z takim uszkodzonym sprzętem – wyrzucić? Trochę szkoda – a zatem wkładają je do szafy, umieszczają w pudle w piwnicy, czy na strychu i po cichutku marzą, że za kilka lat sprzęt elektroniczny samoistnie się naprawi, i zadziała (w końcu uczono nas, aby wierzyć w cuda :)). Jednak jeśli ktoś nie wierzy – to powinien oddać swój tablet do skupu!
MIEJSCE WIECZNEGO SPOCZYNKU ELEKTRONIKI
Gdy komputer się zawiesi, pierwsza pomoc to lekkie uderzenie go ręką – jakimś cudem często ta metoda pomaga! Dopiero, gdy ten tajemniczy i niezawodny sposób zawodzi, zdajemy sobie sprawę, że nasz komputer naprawdę zachorował. Podobnie jest z inną elektroniką – na przykład telefonem, czy tabletem. Gdy coś nie zadziałało, następuje kilka pacnięć dłonią (i rytmiczne odmawianie zaklęcia „nooo!”), a następnie próba jego włączenia i wyłączenia (niezawodny sposób numer 2).
Niestety, czasem naprawdę stało się coś poważnego – naprawa będzie zbyt droga, nie ma części, nawet specjalista nie może już nic zrobić i tak dalej. W sprzętach – jak w ludziach – czasami coś się psuje. Co wtedy z nimi zrobić?
Niektórzy wierzą, że jeśli dadzą im wystarczająco dużo czasu i spokoju, to mechanizm w końcu zaskoczy (być może przemyśli swoje postępowanie i postanowi jednak zadziałać ;)) Co prawda wierzyć zawsze warto, jednak jeśli nie chcemy aby w przyszłości sprzątanie piwnicy, czy garażu było epopeją godną „Iliady”, to warto zawczasu pomyśleć o usuwaniu niepotrzebnych rzeczy i drobiazgów.
Czy zepsuty tablet naprawi się sam? Odpowiedź na to pytanie jest raczej oczywista. Bez względu zaś na to, czy jest zepsuty, uszkodzony z zewnątrz, czy po prostu niepotrzebny – warto raczej oddać go do skupu, niż uczynić go elementem wystroju naszej piwnicy. W skupie bardziej się przyda!
SKUP TABLETÓW – CO TO ZA MIEJSCE?
W podobnych miejscach skupu elektroniki, pracownicy są w stanie od razu wycenić nasz sprzęt – i mogą go od nas odkupić bez względu na to, czy jest sprawny, czy w ogóle nie chce się włączyć, czy upadł i ma zbitą szybkę, czy też wygląda idealnie i mamy nawet ze sobą oryginalne pudełko.
Tablet, czy smartfon zawsze mogą się komuś przydać – albo w całości, albo rozebrane na części, które mogą być wykorzystane powtórnie. Pewne ich elementy mogą również zostać przetopione, a zatem poddane recyklingowi.
Gdzie znajdziemy takie miejsca? Niemal w każdym mieście – to bowiem dobry biznes, a zatem coraz więcej osób decyduje się na założenie podobnych firm. Wystarczy poszukać w internecie, a na pewno coś znajdziemy. A co powinno interesować sprzedającego? Właśnie to, że nawet za uszkodzony sprzęt, który w domu mógłby być jedynie miejscem osadzania się kurzu, w skupie otrzyma jakieś pieniądze. Czy duże? To zależy od tego, czy sprzęt jest w pełni sprawny, czy nie, ile ma lat, jak duże są uszkodzenia i czy nadaje się do rozebrania na części lub ponownej sprzedaży, czy też wyłącznie do utylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl