Stary komputer to jeszcze nie śmieć

Marzec 1, 2016

Jeszcze nie tak dawno, posiadanie jednego komputera stacjonarnego było dla większości osób powodem do dumy i zwiększeniem prestiżu wśród znajomych. Koszt zakupu takiego sprzętu był bowiem bardzo wysoki, dlatego wielu z nas doświadczyło konieczności dzielenia się komputerem z rodzeństwem, co nierzadko kończyło się wojną domową. Obecnie często każdy z domowników posiada swój własny laptop.

Taka sytuacja jest oczywiście niezwykle komfortowa, ale niestety większa ilość kupowanego przez nas sprzętu elektronicznego oznacza również więcej elektrośmieci, z którymi nie zawsze wiemy jak sobie poradzić. Na pytanie gdzie sprzedać stary komputer, część z nas zapewne miałaby problem z odpowiedzią. Okazuje się, że nie jest to wcale aż tak trudne i na dodatek można na tym trochę zarobić.

 

Pozbądź się starych gratów!

Nieużywany sprzęt elektroniczny, taki jak wspomniany komputer, w wielu domach zalega w najróżniejszych ciemnych zakamarkach. Nasze strychy i piwnice często zapełnione są takimi gratami, których nie potrafimy się pozbyć. Co jednak można zrobić ze starym komputerem jeżeli nabierzemy ochoty do zorganizowania generalnych porządków?

Przede wszystkim, należy stwierdzić czy komputer jest wciąż sprawny. Jeżeli gruba warstwa kurzu pojawiła się na nim wyłącznie dlatego, że kupiliśmy nowy sprzęt, może się okazać, że dla kogoś wciąż będzie przydatny. Sprawny komputer możemy zatem wystawić na sprzedaż, chociażby w Internecie i trochę na tym zarobić, sprawiając komuś przy okazji mnóstwo radości! Nawet nie macie pojęcia ile osób fascynuje się starociami, a Internet jest obecnie najlepszym miejscem do przeprowadzania takich transakcji.

Co jednak w sytuacji, gdy komputer zajmujący cenną powierzchnię w naszym domu, nie działa i według nas nadaje się wyłącznie na śmietnik? Okazuje się, że wciąż możecie na nim zarobić parę groszy, dlatego zapomnijcie o zwykłym śmietnisku! To czego wam potrzeba to skup elektrośmieci, gdzie każdy sprzęt tego rodzaju jest przyjmowany. W takich miejscach możemy liczyć na rzetelną wycenę dostarczonego sprzętu, dzięki czemu będziemy mogli zasilić nasz domowy budżet.

Zapewne wiele osób zastanawia się, dlaczego możemy otrzymać wynagrodzenie za bezwartościowy sprzęt. Owszem, jako całość taki stary komputer nie ma żadnej wartości, jednak części z których się składa wręcz przeciwnie.

Najbardziej wartościowymi elementami każdego komputera są procesory, zwłaszcza te ceramiczne, oraz pamięci RAM ze złotymi stykami. Jeśli nasz sprzęt był wyposażony w tego typu elementy, to możemy liczyć, że zarobimy całkiem fajną sumę pieniędzy.  Dużą wartość posiadają również karty graficzne i płyty główne, za które możemy otrzymać wysokie wynagrodzenie.

 

Jak zatem widać warto pozbywać starego komputera wyrzucając go na śmietnik. Być może zajmie nam to nieco więcej czasu, ale oddanie naszego sprzętu do skupu komputerów nie tylko przyniesie nam zysk, ale również będzie korzystne dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl