Twoja szafa pęka w szwach? Oddaj niepotrzebne ciuchy do skupu odzieży!

Maj 21, 2015

Kobiety lubują się w kupowaniu dużej ilości butów, torebek i ubrań. W efekcie ich szafy i garderoby są przepełnione. Trudno się im jednak pozbyć czegokolwiek, ponieważ zawsze może powrócić moda na szerokie spodnie typu dzwony, czy buty w szpic. Dlatego pozostawiają je w domach, jeszcze bardziej pogrążając się w kolekcjonowaniu często zupełnie niepotrzebnych rzeczy. Tymczasem, można zarobić na używanych ubraniach i butach oddając je do skupu odzieży i obuwia. Metalowe sprzączki pasków czy łańcuszki torebek można zaś z powodzeniem sprzedać w skupie surowców wtórnych.

Odzież wielokrotnego użytku

To, że my w czymś już nie chodzimy, albo uważamy niektóre ubrania za niemodne, nie oznacza, że ktoś inny nie będzie chciał ich nosić. Jeśli jesteśmy przekonani, że nie założymy danych spodni, bluzek, żakietów czy płaszczy i nie nosiliśmy ich od kilku dobrych lat, powinniśmy się ich pozbyć. Nie musimy wyrzucać ukochanej sukienki na śmietnik. Można ją oddać do skupu odzieży i zarobić na starych ubraniach. Takie skupy przyjmują  ubrania – damskie, męskie i dziecięce, dlatego przy okazji można wysprzątać szafy i mieszkanie z odzieży. Takie gruntowne czyszczenie mieszkania się przyda. Usuniemy niepotrzebne rzeczy i jeszcze na nich zarobimy – co prawda nie będą to bardzo wysokie sumy, ale zawsze. Z resztą, jeśli mielibyśmy wyrzucić je do kosza na śmieci, lepiej je oddać do skupu.

Skorzystanie z oferty skupu odzieży i butów ma tą zaletę, że w końcu zrobimy sobie miejsce na nowe rzeczy i będziemy mogły już bez wyrzutów sumienia szaleć na zakupach, zwłaszcza na wyprzedażach, kiedy będziemy mogły kupić sobie piękne ubrania i butów w okazyjnych cenach.

Surowce wtórne z ubrań

Istnieją wyspecjalizowane skupy ubrań, butów i surowców, które nie tylko utylizują takie odpady czy odprzedają je do ciuchlandów w kraju i za granicą, ale i punkty recyklingu odpadów włókienniczych, dziewiarskich i tekstylnych. Można z powodzeniem przetwarzać niechciane, nikomu już niepotrzebne ubrania, zmniejszając ilość odpadów, a jednocześnie zwiększając zasoby surowców potrzebnych do produkcji nowych ubrań. Skrawki odzieży i ona sama mogą zostać przetworzone z powrotem na tkaninę, którą w dowolny sposób będzie można wykorzystać. Ubrania dzięki temu stają się surowcem wtórnym, podobnie jak makulatura, z której można wyprodukować notesy czy zeszyty.

Hołdując ekologicznym ideom, na pewno będziemy zainteresowane tym, jak pozbyć się zniszczonych, niechcianych ubrań i butów bez narażania środowiska naturalnego na uszczerbek. Zajmują się tym skupy surowców włókienniczych i tekstylnych. Im mniejsze bowiem zapotrzebowanie na bawełnę i barwniki do barwienia tkanin, tym mniejsza ilość zanieczyszczeń w środowisku. Po co produkować nową tkaninę, skoro można uzyskać ją z surowców wtórnych – ze starych ciuchów? Jest to działanie proekologiczne, a zyskują na nim producenci ubrań. Samych kupujących może zainteresować to, że kupowana przez nich odzież pochodzi z przetworzonych odpadów. Znając obecnie obowiązujące trendy, takie ubrania czeka świetlana przyszłość w świecie mody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl