Tydzień Wrzucania Do Worka, czyli skuteczna zbiórka tylko w 7 dni

Czerwiec 28, 2016

Kiedy przeglądamy nasze pokoje chomikowania nieużytecznych drobiazgów, czasami mamy wrażenie, że tego jest za dużo naraz. Pewnie nie jeden raz, widząc przepełnioną piwnicę albo strych, nawet szafkę, mieliśmy ochotę odłożyć na później segregację i selekcję wszystkich nagromadzonych rzeczy. Ale, jak mówi prawie każda książka na temat efektywności działania, każde zadanie najlepiej rozłożyć na całkiem malutkie cząstki. Wtedy, cegiełka po cegiełce ogarniemy zadania, których ogrom wcześniej wydawał nam się sporym wyzwaniem. Z tej metody korzysta już duża część społeczności w sieci, łącznie z blogerami piszącymi na temat aranżacji i utrzymania domu i ogrodu. Dlatego Wiewiórka proponuje wam prosty plan na cały tydzień. Oto prosta rozpiska, która ułatwi nam ogarnięcie strychu, piwnicy czy podwórka bez zbędnych nerwów, czy wysiłku. Po prostu jeden rodzaj surowców dziennie. Sami zobaczycie, jakie to proste.

 

Poniedziałek

Ubrania, materiały do szycia, i podobne tkaniny. Podzielone na te w dobrym i nieco gorszym stanie.

Gdzie zajrzeć: Szafa, szafki w mieszkaniu, strych, piwnica

 

Wtorek

Obuwie w dobrym stanie, każdego rodzaju oraz osobno, uszkodzone.

Gdzie zajrzeć: Szafa, przedpokój, garaż, piwnica, strych, przed wejściem lub wejściami do domu, pod schody zewnętrzne.

 

Środa

Plastik i tworzywa sztuczne, stare plastikowe donice, opakowania kosmetyczne, zabawki dziecięce.

Gdzie zajrzeć: Pokoje dziecięce, szafy, szafki, strych, piwnica, garaż.

 

Czwartek

Szkło w postaci butelek, na przykład kompanii piwowarskich albo bezzwrotnych od napojów owocowych.

Gdzie zajrzeć: Kuchnia, szafki kuchenne, szafki pod zlewem, kuchenny schowek, piwnica, strych, ogród lub przydomowy ogródek.

 

Piątek

Materiały użytkowe w postaci koców, pościeli, poduszek i pokrowców na meble, osobno zdatne do użytku i osobno te bardziej zniszczone

Gdzie zajrzeć: Sypialnia, szafy, szafki, strych, piwnica, pokoje dziecięce, szuflady gdzie trzymamy materiały użytkowe jak pościel, koce czy zasłony.

 

Sobota

Metale od aluminium np. w formie puszek, po autoczęści, i urządzenia elektroniczne i mechaniczne.

Gdzie zajrzeć: Garaż, piwnica, podwórko lub ogród czy ogródek, koniecznie dawno nieotwierane pudła czy skrzynie w garażu.

 

Niedziela

Elektronika, płyty CD, DVD, Blu-Ray, konsole, gry, filmy, muzyka.

Gdzie zajrzeć: Całe mieszkanie, szczególnie pokoje, gdzie znajduje się sprzęt audio video, i gdzie przechowujemy nasze kolekcje płyt, pady, może kasety, dyskietki, także strych lub piwnica.

 

Tak oczyszczona przestrzeń magazynowania będzie nam wdzięczna za dokładność i za efekt naszych porządków, a my wcale się zbytnio nie napracujemy. Poza tym, możemy do Tygodnia Wrzucania Do Worka zaprosić dzieci, znajomych, sąsiadów, którzy pomogą nam ustalić co idzie gdzie, a przede wszystkim podtrzymają fajną atmosferę, która jest super ważnym elementem każdego sprzątania. A może pierwszy wiosenny grill po uporaniu się z zawartością naszych schowków do chomikowania? Integracyjnie i w nagrodę. A drugą oczywiście dostaniecie od Wiewiórki w postaci gotówki do wydania lub oszczędzania, jak kto woli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl