Wspieraj recykling, pomagaj zwierzętom – czyli o nowej akcji Wiewiórka.pl

Grudzień 10, 2015

O tym, że dzięki recyklingowi możemy pomóc środowisku, wie każdy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że oddając rzeczy do recyklingu i przekazując zarobione w ten sposób pieniądze na konto fundacji, mogą pomóc również zwierzętom – i nie tylko! Jak zorganizować zbiórkę na szlachetny cel i jaką nową akcję zorganizowała Wiewiórka?

AKCJA – MOTYWACJA – RECYKLING – POMOC

Nasi mali bracia potrzebują wsparcia zwłaszcza w okresie zimy – gdy temperatura spada poniżej zera, chłód doskwiera nie tylko ludziom (kto, jak nie Wiewiórka, wie o tym najlepiej?). Pomocy potrzebują nie tylko zwierzęta mieszkające w lesie, jak sarny, czy też towarzyszące nam na co dzień, jak ptaki, lecz również nasi bezpańscy i bezdomni pupile, którym stara się pomagać Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych. Dlatego też razem z Wiewiórką, przedstawiciele fundacji zorganizowali akcję łączącą obie działalności. Jak to możliwe?

Otóż, przed schroniskiem dla bezdomnych psów w Nowym Dworze Mazowieckim stanęły dwa kontenery, do których można wrzucać przeróżne rzeczy przeznaczone na recykling. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc psiakom, które nie miały szczęścia w życiu – ale które zasługują na szczęśliwe spędzenie świąt! W kontenerach mogą się znaleźć niepotrzebne rzeczy mosiężne, miedziane, ołowiane, aluminiowe, wykonane z chromoniklowej stali, cyny, złota, srebra, wolframu, czy molibdenu, a także węglika spiekanego. Ponadto można wrzucać do nich części komputerowe, akumulatory oraz odzież. W każdym domu jest mnóstwo niepotrzebnego ustrojstwa, które tylko zawadza i do niczego się nie przydaje, a które mogłoby zostać oddane do recyklingu – i tym samym pomóc środowisku oraz psiakom. Przed świętami mnóstwo osób ma zwyczaj robienia generalnych porządków – warto zatem wykorzystać ten czas, by jednocześnie pomóc naszym małym przyjaciołom. Wszak Boże Narodzenie to czas radosnego pomagania!

Oczywiście, leczenie i wyżywienie czworonogów może być finansowane nie tylko ze środków oddanych do recyklingu w Nowym Dworze Mazowieckim. Polska to duży kraj, a zatem wiele osób miałoby utrudnioną pomoc. Istnieje jednak możliwość przekazania na rzecz wspomnianej fundacji pieniędzy zarobionych na przedmiotach oddanych do skupu. Stworzyliśmy w tym celu specjalną platformę, przy czym e-skup umożliwia wybór także i innej fundacji. Współpracujemy wszak z fundacją Dzieci Niczyje, Mierz Wyżej oraz Obywatelską Fundacją Pomocy Dzieciom.

KAŻDY MOŻE BYĆ MIKOŁAJEM

W święta każdy chętnie pomaga, więc wszelkie akcje charytatywne rzeczywiście są skuteczne. Tak naprawdę więc nie trzeba jedynie korzystać z istniejących akcji, lecz można też przygotować własną – najważniejszy jest efekt i dobre serce! Może brzmi to nieco sentymentalnie, ale któż nie rozmarzyłby się na myśl o Bożym Narodzeniu! Jeśli zatem ktoś czuje przypływ chęci do działania, a nie wie jak uruchomić zbiórkę na szlachetny cel, powinien wiedzieć, iż jest to bardzo łatwe!

Akcje można zorganizować we współpracy z dowolną fundacją, albo na przykład w porozumieniu z domem dziecka we własnym mieście. Można też poprosić władze miasta o pomoc i poddać im pomysł ustawienia podobnych kontenerów na surowce wtórne, a dochód ze sprzedaży zebranych towarów przekazać na cele wybranej fundacji. Pomaganie jest proste i przyjemne, a nagrodą jest wielka satysfakcja z dobrego uczynku! Kto wie, może w Wigilię jakiś wdzięczny psiak podziękuje Wam własnym głosem?…:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kontakt

Kontakt z nami

ADRES E-MAIL: zapytaj@wiewiorka.pl

Adres siedziby:

Wiewiorka.pl Sp. z o.o. Ul. Wąwozowa 11 02-796 Warszawa
http://wiewiorka.pl/
zapytaj@wiewiorka.pl